کمپین‌هایی که جوانان را از یاد برد!

شهر ایما – گروه جامعه: بحث داغ این روزهای شبکه‌های اجتماعی حرف‌های اخیر کارگردان ارزشی کشورمان حاتمی کیاست. یکی حمایت می‌کند و سرسختانه از وی و کارهایش تمجید و تعریف می‌کند، آن‌یکی چون اطلاعی از نام و نشان این کارگردان ندارد و فیلم‌ها را فقط در حد وقت‌گذرانی دیده برای جا نماندن از قافله این روزهای شبکه‌های اجتماعی به کمپین حمایت از حاتمی کیا پیوسته.

آن‌یکی عکس پروفایلش را به عکس این کارگردان تغییر داده، آن‌یکی هشتک حمایت از حاتمی کیا راه انداخته تا نشان دهد ارزشی است و منتقدانش بی‌ارزش!!!

آن‌سوی ماجرا یکی بی‌رحمانه با برچسب سیاسی این کارگردان را میراند و حرف‌هایش را نقد کرده تا نشان دهد او برای کشور هزینه داشته!

کاری به کار دیدگاه‌هایی که در بستر شبکه‌های اجتماعی به هر مناسبتی بدون اطلاع و از سر احساسات شکل می‌گیرد ندارم در عجبم چرا این‌همه احساس و کمپین راه انداختن را صرف امور مهم جامعه امروز نمی‌کنیم؟

چرا یادمان رفته نسل جوان امروز از بیکاری و فقر به خود می‌پیچد و در لابه‌لای این کمپین درست کردن‌های گاه‌وبیگاه فراموش‌شده‌اند؟

چرا یادمان رفته استعدادهای شهر و کشورمان برای یافتن شغلی آبرومند و خوردن لقمه نانی بخورونمیر این‌همه حقارت و خسارت می‌بیند؟

حواسمان هست به حال‌وروز جوانانی که حرف دلشان را آن خواننده رپ خوان در شعرهایش واضح گفت و ما فقط شنیدیم و لهجه آن خواننده و جوان شنونده را به تمسخر گرفتیم که این چیه گوش می‌کنی!!!

حواسمان بود آن جوان از غصه بیکاری و ندیدن استعدادهایش به کنج تنهایی‌اش پناه برده و مونس شب و روزش همان شعرهای بی‌سروته شده!!!

کاش در هیاهوی این حمایت‌هایی که یک روزبه سمت یک ورزشکار و روز دیگر به سمت آن سیاستمدار و روزی دیگر به سمت یک هنرمند هدایت می‌شود کمپینی برای حمایت از استعداد جوانان و کف و هورا کشیدن برای هنرهایش تشکیل می‌شد تا شاید خواب برخی مسئولان در نادیده گرفتن این‌همه جوان بیکار و مستعد شکسته شود.

حواسمان باشد که مدت‌هاست بی‌حواس از جوانان برایشان فقط شعار داده‌ایم که معیشت و شغل برایشان آماده کنیم و دستشان را بگیریم تا از بیکاری افسرده نشوند و آسیب‌های اجتماعی هزار رنگ دامنشان را نگیرد اما افسوس که مدت‌هاست به بهانه‌های مختلف آن‌ها را فراموش کرده‌ایم.

قدری بیشتر جوانانمان را یاد کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

*