یک وجب خیابان چند؟

شهر ایما – گروه جامعه: بیش از ۴ هزار دست‌فروش در معابر عمومی شهر بروجرد در حالی روزهای پایانی سال را به دست‌فروشی می‌گذرانند که نظارت و اراده‌ای برای ساماندهی این پدیده وجود ندارد و مصوبات نهادهای مسئول متولی اجرایی در سطح شهر می‌طلبد.

دست‌فروشانی که گاه حتی از مغازه‌داران این شهر هستند که به دلیل رغبت شهروندان به خرید از آن‌ها روبروی مغازه‌های خود بساط کرده‌اند در کنار دست‌فروشانی از شهرهای اطراف که اجازه دست‌فروشی در شهر خود را ندارند حالا به گره‌ای باز نشدنی در مدیریت شهری بروجرد تبدیل‌شده‌اند.

از سویی برپایی بازارچه‌های محلی برای استقرار این دست‌فروشان همچنان ایده‌ای شکست‌خورده است که با عدم استقبال این قشر به مکان‌هایی خالی از دست‌فروش تبدیل‌شده که به گفته خود دست‌فروشان استقبالی از چهار بازارچه برپاشده توسط شهرداری در نقاط مختلف شهر نشده است.

گسترش معضل دست‌فروشی از میدان صفا تا ابتدای خیابان تختی در روزهای پایانی سال به‌قدری است که دست‌فروشان برای خود جا و مکانی ثابت تعریف کرده‌اند که حتی برای ماندگاری در آن مکان مبالغی پول نیز به برخی افراد که خود را صاحب خیابان(!!!) می‌دانند تسلیم می‌کنند.

حالا مدیریت شهری بروجرد همچون سال‌های گذشته برای مقابله با این معضل اجتماعی تدبیری جز تهدید و ایجاد بازارچه‌های خالی از دست‌فروش ندارد تا دست‌فروشان با خیالی آسوده مرکز شهر را به خرابه‌ای باورنکردنی تبدیل کنند.

نگاه نادرست و ترحم برانگیز شهروندان در اجرای قانون مقابله با سد معبر توسط متولیان نیروی انتظامی و شهرداری را باید به این معضل و ناتوانی مجریان مقابله با سد معبر اضافه نمود.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

*