ﺁﻏﺎز ﺭﺳﻤﻲ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺕ ﺩﻭﺭ ﺩﻭﻡ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ اﺯ اﻣﺸﺐ

ﺷﻬﺮ اﻳﻤﺎ – ﺳﺮﻭﻳﺲ ﺧﺒﺮ: ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺕ ﻧﺎﻣﺰﺩﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭ دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۴ امشب آغاز و تا ۸ صبح نهم اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

بر همین اساس ۴ کاندید ﺣﻮﺯﻩ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺗﻲ ﺑﺮﻭﺟﺮﺩ می‌توانند نسبت به انتشار پوسترها و عکس‌های تبلیغاتی و برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی اقدام کنند.

طبق اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور، در مرحله دوم انتخابات ۱۷ میلیون واجد شرایط رای دادن هستند و همچنین ۲۱ نوع رنگ برای تعرفه‌های انتخاباتی در ۲۱ استان برای جلوگیری از جعل و سوءاستفاده از تعرفه‌ها در نظر گرفته شده است.

یکی از نکات قابل توجه در برگزاری مرحله دوم انتخابات واجدین شرایط رای دادن هستند که در این رابطه بنا به گفته حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور کسانی که در مرحله اول انتخابات، در حوزه‌ای رأی داده‌اند و تکلیف انتخابات آن حوزه مشخص شده است، نمی‌توانند در انتخابات مرحله دوم در حوزه دیگری که انتخابات در آن برگزار می‌شود شرکت کنند.

در شعب اخذ رأی، سیستمی طراحی و نصب شده که افرادی که در انتخابات مرحله اول در هر حوزه‌ای رای داده باشند قابل شناسایی هستند و طبیعتا این افراد نمی‌توانند در شهرهای محل اخذ رأی دوره دوم انتخابات شرکت کنند.

ارسال دیدگاه

*