مشکل ما، کمبود سالن است

مهدی یاری از آن دست افرادی است که بواسطه تعامل ضعیف بارسانه ها، انبوه خدمات و افتخارآفرینی هایش برای ورزش بروجرد پنهان مانده.

یاری علاوه بر ریاست هیئت کشتی بروجرد، مدتی است که به عنوان نائب رئیسی هیئت کشتی استان لرستان هم منصوب شده است. به همین علت با او که تمام زندگی اش را وقف کشتی بروجرد کرده، گفتگویی انجام دادیم که در زیر می خوانید.

✅اگر به ۲ سال قبل برگردیم بازهم رئیس هیئت کشتی می‌شوید؟

من بدون شناخت وارد این فضا نشدم، به عنوان کشتی‌گیری که سال‌ها در این عرصه حضور داشتم و البته با توجه به تجربه یکساله دبیری هیئت کشتی، این فضا، فضای جدید و پیچیده‌ای نبود.

✅اما کشتی همیشه حاشیه‌های خودش را دارد.

درست است اما اگر قرار باشد از این مسائل بترسیم که هیچ‌کاری پیش نمی‌رود.

✅را با تربیت کشتی‌گیران نوجوان می‌شناسند.این اعتقاد شما به ساخت پایه‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

کشتی بروجرد در زمان خود ما حتی یک تک ستاره هم در عرصه ملی نداشت. منظورم آن کسی است که بتواند به راحتی قهرمان ایران شود و در مسابقات بین‌المللی بدرخشد. دلیلش هم این بود که هر کسی قرار بود کشتی‌گیر خوبی شود باید خودش هزینه می‌کرد. مگر چند درصد از خانواده‌ها در شهر ما این استطاعت مالی را دارند؟

✅ولی پیش از مسئولیت شما هم روی پایه‌ها کار می‌شد. نمونه‌اش پیمان یاراحمدی و محسن قاسمی!

بله قطعاً. ولی چون هیئت کشتی سرو سامانی نداشت این ورزشکاران حفظ نمی‌شدند. بیش از این موفقیت‌های ورزشکاران ارتباط چندانی به هیئت کشتی نداشت و با زحمات مربیان مثل محسن مرادی و حسن لشگری و خود ورزشکار رقم می‌خورد.

✅الان دیگر می‌توان پیمان یاراحمدی را پر افتخارترین کشتی‌گیر تاریخ بروجرد نامید؟

بله ما کشتی‌گیران خوبی داشته‌ایم اما کسی در حد پیمان صاحب عنوان و افتخار نشده است.

✅در بین نوجوانان چه کسی می‌تواند جا پای پیمان بگذارد؟

خُب اشکان کوشکی و علی حافظی‌پور شرایط خوبی دارند به شرطی که پیمان را الگوی خود قرار دهند و از حاشیه‌ها فرار کنند.

✅از این کشتی می‌شود انتظار استعدادهای بیشتری را داشت؟

چرا که نه، ولی ما یک مشکل بزرگ و همیشگی داریم، بروجرد از نظر امکانات سخت افزاری یکی از شهرهای بسیار ضعیف ایران است، ما مانده‌ایم و  این دو سالن تختی و شهید حسینی که تا قبل از ورود ما یک خودکار هم در دفترش پیدا نمی‌شد. اما ما با همین امکانات هم در رده پایه حرف اول و آخر را در استان می‌زنیم.

✅ولی درآمد شما که بد نیست؟

درآمد سالن صرف هزینه‌هایی مثل خرید تشک، اعزام تیم به مسابقات، تعمیرات سالن و حقوق مربیان می‌شود. کشتی برای پیشرفت به یک سالن مجهز و پیشرفته نیاز دارد. با این شهریه‌ها که کار چندانی صورت نمی‌گیرد.

✅یعنی اگر سالن بهتری در اختیار داشته باشید اوضاع بهتر می‌شود؟

قطعاً. هم شهریه بیشتری می‌توانیم بگیریم و هم ورزشکاران بیشتری را جذب کنیم. خیلی از خانواده‌های نوجوانان علاقمند وقتی شرایط شلوغی سالن و زمان کم مربیان برای تمرین و کمبود امکانات ما را می‌بینند از ثبت نام فرزندشان منصرف می‌شوند.

✅چرا مسابقات جام سردار شهید لطف‌علی کرمی را دیگر برگزار نکردید؟

متاسفانه برخی مسائل باعث دلخوری خانواده این شهید شد و کمی از کشتی فاصله گرفتند. امیدوارم بزودی شاهد برگزاری سومین دوره این جام در بروجرد باشیم.

ارسال دیدگاه

*