اختصاصی/ مشکل بازنشستگان شهرداری بزودی حل می‌شود

شهر ایما – سرویس خبر: حضور رئیس تامین اجتماعی در شهر ایما فرصت مناسبی بود تا درباره ابهامات بیمه پرسنل شهرداری، نساجی و اخبار به روز تامین اجتماعی بروجرد نظرات قدرت الله سعادتی را جویا شویم.در زیر گزیده این نظرات را می‌خوانید.

بدهی شهرداری ۳۱ میلیارد تومان است

عمده بدهی شهردرای از سال ۸۴  به بعد شکل گرفته و تا کنون به ۳۱ میلیارد تومان رسیده است، به این توافق رسیده‌ایم که با تهاتر بازارچه چمران (واقع در میدان کشتارگاه) و یک قطعه زمین در میدان مدرس این مشکل را حل کنیم.

بزودی مشکل بازنشستگان شهرداری  مرتفع می‌شود

حدود ۲۰۰ نفر از پرسنل شهرداری در آستانه بازنشستگی هستند، اگر قیمت کارشناسی زمین و بازاچه اجازه دهد با همان توافق این عزیزان هم بازنشسته خواهند شد در غیر اینصورت فکر دیگری باید کرد.

مقرری بیمه بیکاری ۴۸۳ کارگر بیکار شده نساجی، تا پایان خرداد برقرار می شود

تاکنون ۳۵۰ کارگر بیکار شده نساجی بروجرد تعیین تکلیف و مقرری بیمه بیکاری این افراد برقرار شده است، مابقی کارگران نیز تا پایان همین ماه تعیین تکلیف شده و اقدامات لازم برقراری بیمه بیکاری انجام می شود.

۱۱۰۰ نفر در بروجرد مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

آمار بیکار شده‌های نساجی تقریبا به اندازه تمام بیکار‌شده های بروجرد است و حالا کل دریافت کنندگان مقرری  در بروجرد به ۱۱۰۰ نفر رسیده‌ است.

مشکل نساجی، هزینه ۲ میلیاردی را به تامین اجتماعی تحمیل کرد

مقرری بیمه بیکاری نساجی در هر ماه  هزینه ۲ میلیارد تومانی را به تامین اجتماعی تحمیل می‌کند، البته طبق توافق تمام این کارگران می‌بایست ابتدای مهرماه به سرکار خود برگردند و ادامه روند مقرری منوط به توافق مجدد کارفرما با اداره کار و تامین اجتماعی است که امیدواریم این‌گونه نشود.

پولی که پرداخت می‌کنیم دو برابر دریافتیمان است

تامین اجتماعی بروجرد ماهیانه ۱۵ میلیارد تومان بابت حقوق مستمری بگیران و بانشستگان و مقرری بگیران پرداخت می‌کند در صورتی که از بیمه شدگان بابت حق بیمه، نیمی از این مبلغ را دریافت می‌کند.

پرونده بیمه شدگان الکترونیک می‌شود

سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد تا پایان امسال پرونده بیمه شدگان و مستمری بگیران را الکترونیک کنید که این یک خدمت  خواهد بود

کارفرمایان معاینات پزشکی ماده ۹۰ را جدی بگیرند

از تمام کارفرمایان درخواست می‌کنیم که معاینات پزشکی ماده ۹۰ را جدی بگیرند و کارگران خود را قبل از استخدام به کمیسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی معرفی کنند

ارسال دیدگاه

*