فراخوان جشنواره فیلم کوتاه قرآن و عترت استان لرستان منتشر شد

شهر ایما – سرویس خبر : جشنواره فیلم کوتاه ازجمله برنامه‌های هفته قرآن و عترت لرستان است که با همکاری انجمن سینمای جوان ایران، دفتر خرم‌آباد و با حضور فیلم‌سازان لرستانی علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد ،دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر خرم‌آباد همزمان با هفته قرآن و عترت لرستان جشنواره فیلم کوتاه را در دو بخش مستند و داستانی با موضوع معارف اسلامی برگزار می‌کند.

این جشنواره با هدف تقویت وتوسعه فضای معنوی و دینی در حوزه فیلم کوتاه، گسترش مفاهیم، آموزش‌ها و پژوهش‌های قرآن و عترت و ایجاد ارتباط مستحکم بین قرآن و هنرمندان با موضوعات داستان‌های قرآن وعترت، مضامین ومعارف دینی و قرآنی،کانون خانواده- سبک زندگی و اسلامی – فرهنگ ایثار و شهادت، راستگویی، کلیه مفاهیم، موضوعات و داستان‌های قرآن و عترت – زندگی سیره رسول اکرم(ص) زندگی و سیره معصومین(ع)، توکل برخدا، نماز، خمس و زکات، ولایت، امربه معروف و نهی از منکر، مهدویت، عفاف و حجاب، فرهنگ ایثار وگذشت و وحدت اسلامی و دیگر موضوعات مرتبط با حوزه قرآن و عترت برگزار می‌شود.

با انتشار فراخوان این جشنواره، تمامی فیلم‌سازان و تولیدکنندگان فیلم در استان، می‌توانند آثار خود را با حداکثر زمان ٢۵ دقیقه و با مضامین مرتبط با جشنواره حداکثر تا ٢٠ آبان‌ماه به دبیرخانه این جشنواره به آدرس خرم آباد – میدان٢٢بهمن – مجتمع فرهنگی هنری ارشاد انجمن سینمای جوان خرم‌آباد، ارسال کرده یا اثر خود را به‌صورت حضوری به دبیرخانه تحویل دهند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.qlr.farhang.gov.ir نسبت به ثبت‌نام در جشنواره فیلم کوتاه قرآن و عترت اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

*