زمان پرداخت فطریه به آرم شورای زکات توجه کنید

شهر ایما – سرویس خبر: فطریه های خود را تنها در صندوق هایی بیاندازید که به آرم شورای زکات مزین باشد.
حجت الاسلام سعیدی ضمن بیان مطلب فوق گفت: میزان فطریه جمع آوری شده در سال گذشته حدود ۲۰۴ میلیون تومان بود که امیدواریم با کمک مردم فهیم بروجرد و اشترینان این رقم افزایش قابل توجهی داشته باشد.

سعیدی در خصوص محل های در نظر گرفته شده جهت جمع آوری فطریه خاطرنشان کرد: میدان قیام، میدان شهدا، میدان صفا، میدان امام حسین، میدان جعفری، مقابل بهشت شهدا، میدان بهشت، مسجد سجاد ، مسجد ولیعصر، میدان مدرس،‌سه راه جعفری و میدان امام اشترینان ۱۲ مکانی  هستند که صندوق های ویژه جمع آوری فطریه در آنها مستقر می‌شود.

سعیدی با اعلام اینکه زمان جمع آوری فطریه از روز عید سعید فطر به مدت ۵ می‌باشد اعلام کرد : البته کسانی که به هر دلیلی موفق به پرداخت فطریه در روزهای معین نشوند، می‌توانند به شورای زکات بروجرد واقع در شهرک اندیشه، فاز ۸ ، جنب استخر هدایتی مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه « افراد زمان تحویل زکات فطریه خود به آرم شورای زکات دقت کنند» اذعان کرد: متاسفانه هرسال افرادی سود جو هستند که اقدام به جمع آوری زکات فطریه شهروندان به نفع خود می کنند و برای کاهش این گونه اقدامات، توصیه می شود افراد زمان انداختن مبالغ زکات فطریه خود در صندوق ها، به آرم شورای زکات و کارت شناسایی متصدیان توجه کنند.

مسئول شورای زکات بروجرد با اشاره به توزیع زکات جمع آوری شده در کمترین زمان ممکن میان نیازمندان تصریح کرد: زکات فطریه جمع آوری شده در روز عید فطر، در همان روز میان نیازمندان توزیع شده و صرف امور مختلف نیازمندان می شود.

وی ادامه داد: با تایید مساجد و یا مراکز نیکوکاری، بخشی از زکات فطریه جمع آوری شده در اختیار نیازمندانی قرار می گیرد که تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) نیستند.

حجت الاسلام سعیدی افزود : فطریه به ازای هر نفر معادل سه کیلوگرم قوت غالب است که معمولا در بروجرد سه کیلوگرم گندم می باشد و امسال زکات فطریه در بروجرد ۵۰۰۰ تومان اعلام شده است.

بر اساس فتاوای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید اولویت هزینه کرد زکات فطریه برای فقرا می‌باشد و تحت هیچ عنوانی مصرف وجوه فطریه در پروژه‌های عمرانی مجاز نیست.

ارسال دیدگاه

*