اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻦ ﻫﻢ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاﺭ ﺑﻮﻣﻲ ﺑﻮﺩ!

ﺷﻬﺮ اﻳﻤﺎ – ﮔﺮﻭﻩ ﺳﻴﺎﺳﺖ : دیگر کسی در شهر نمانده که از حواشی انتخاب کورانی فر به عنوان فرماندار بروجرد خبر نداشته باشد، انتخابی که بیشتر از هر کس دیگری به مذاق عباس گودرزی خوش نیامد و ﺁﺳﻤﺎﻥ رابطه او را با استاندار تیره و تار کرد.

در این میان اما بیماری علاءالدین بروجردی، شکل گیری یک صدای واحد را برای جلوگیری از انتخاب فرماندار به تعویق انداخت و علیرغم همه مخالفت ها کورانی فر بر ﺻﻨﺪﻟﻲ فرمانداری ویژه بروجرد تکیه زد!

بعد از انتخاب فرماندار، عباس گودرزی استانداری را به رگبار بیانیه بست و معاونان و حامیان بازوند هم مقابله اﻱ ﻧﻪ ﭼﻨﺪاﻥ ﺑﻪ مثل کردند و همچنان خبری از اظهارنظر قطعی علاءالدین بروجردی نبود.

از طرفی با بالا گرفتن بحث گودرزی و سردار عبداللهی در جلسه مجمع نمایندگان، قوز دیگری هم به قوزهای بروجرد اضافه شد و کار تا جایی پیش رفت که فرمانده قرارگاه خاتم دستور جمع آوری کارگاه بروجرد را صادر کرد.

ﭘﺲ از ترخیص بروجردی از بیمارستان، طبقه سیاسی شهر منتظر نظر قطعی مرد پرنفوذ نظام در مورد مسائل شهر بود، موضوعی که با سفر او به بروجرد انجام شد و علاءالدین بروجردی در گفتگو با شهر ایما به این سؤالات پاسخ داد.

✔️ انتخاب من هم فرماندار بروجردی بود

بنده از زمانی که متوجه شدم استاندار در پی تغییر فرماندار است، صریحا اعلام کردم که ما مصر به انتخاب فرماندار بومی هستیم. در بین مجموعه وزارت کشور هم یک گزینه بروجردی که در حال حاضر در استان مرکزی فرماندار است جهت ارزیابی معرفی شد. اما مشخص شد که توانمندی ایشان متناسب با حجم کار بروجرد نیست، در نتیجه با توجه به تعجیل استاندار، آقای کورانی فر که در ٢ استان لرستان و مرکزی سابقه معاونت استانداری را داشت توسط مهندس بازوند انتخاب شد.

✔️ مسئله مهم استیفای حقوق بروجرد است

در استان لرستان فقط فرماندار بروجرد است که به دلیل جایگاه فرمانداری ویژه در شورای معاونین حضور دارد و از تصمیمات، اعتبارات و بودجه با خبر است. پس از انتخاب فرماندار باید مسئله مهم برای ما استیفای حقوق بروجرد در سطح ملی و استانی باشد. در این مقطع همه ما باید کمک کنیم تا از ظرفیت انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در راستای باز کردن گره های اقتصادی استان استفاده کنیم.

✔️ در نبود بنده بحث بین نماینده بروجرد و سردار عبداللهی بالا گرفت

در جلسه نمایندگان و سردار عبداللهی  بحث اولویت های عمرانی و گزارش عملکرد قرارگاه خاتم مطرح شد و استاندار پیشنهاد داد که قرارگاه در ساخت فرودگاه بروجرد ورود کند. بنده هم نسبت به تکمیل سد آبسرده و خط آهن پیشنهادی را مطرح کردم. البته پس از نیم ساعت و به دلیل جلسه مهمی که قرار بود در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شود، بنده جمع نمایندگان استان را ترک کردم، اما استاندار بعدازظهر گفتند که بحث میان نماینده بروجرد و فرمانده قرارگاه خاتم تند شده و سردار عبداللهی گفته اند که ما فقط در مراکز استان فعالیت می کنیم و حالا که نمی خواهید ما هم اصراری برای اجرای پروژه ها نداریم.

✔️ مشکل بوجود آمده با قرارگاه برطرف شد

سردار عبداللهی پس از آن جلسه دستور جمع آوری کارگاه بروجرد را صادر کرده بود و بنده پس از اطلاع بلافاصله با ایشان تماس گرفتم و گفتم به خاطر یک بحث این کار نباید متوقف شود. پس از این گفتگوی تلفنی مقرر شد ظرف ۴٨ ساعت اولویت ها مشخص و اطلاع داده شود. به همین دلیل و در جهت هماهنگی بیشتر جلسه ای با حضور امام جمعه محترم، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و نمایندگان قرارگاه برگزار و اولویت ها تعیین شد.

چند پروژه دیگر هم در دست بررسی است

علاوه بر پل های غیرهمسطح ، ساخت بازارچه و توسعه بقعه امامزاده جعفر(ع) چند پروژه دیگر هم پیشنهاد شده و در دست بررسی است. یکی از پیشنهادهای ما طراحی زیرگذر از میدان قیام تا میدان تختی است که با توجه به قابل تعریض نبودن خیابان شهدا در باز کردن گره های ترافیکی مؤثر است. طراحی و ساخت بنای شهرداری و میدان آیت الله نجفی بروجردی در ورودی شهر از سمت اشترینان هم می تواند یک ظرفیت سازی  جدید برای بروجرد باشد.

✔️ نوع تفاهم قرارگاه و شهرداری یک فرمول رایج است

تمام پروژه های قرارگاه خاتم به دو روش تأمین اعتبار می شود، اولی پروژه های ملی و دولتی است که قرارگاه اعتبار و هزینه اش را از دولت دریافت می کند این را هم بگویم که ما هم تلاش می کنیم تا فرودگاه، خط آهن و سد آبسرده را را از این روش اجرا کنیم. در نوع دوم این بنگاه اقتصادی  پروژه هایی را برای بخش خصوصی اجرا می کند . پس از آنجایی که شهرداری ها غیردولتی محسوب می شوند این نوع قرارداد کاملا طبیعی و رایج است.

✔️ ٢ اتفاق مهم اقتصادی در راه است

با پیگیری و تشویقی که صورت گرفت شرکت عظیم خودرو ٧٠ درصد سهام زاگرس خودرو را خرید و به زودی جهت عقد قرارداد با پروتون و یک برند چینی سفری به مالزی و چین انجام می شود ضمن اینکه مشکلات قضایی پروژه سیلیس هم مرتفع شد و این دو اتفاق می تواند تأثیر مهمی در اقتصاد و اشتغال بروجرد داشته باشد.

✔️ ۵٠ میلیارد وام نساجی مصوب شد

در جلسه چند روز پیش در حضور وزیر کشور اعلام شد که وام ۵٠ میلیارد تومانی در جهت حل مشکلات جاری و طرح توسعه این کارخانه تصویب شده و بزودی مشکل نساجی حل می شود.

دیدگاه های وب سایت

 1. علیرضا
  پاسخ دادن

  زیرگذر از میدان قیام تا تختییی!!!!!!!!!!!!!!!

  به نظر میاد آقای بروجردی میخوان کل توان مالی شهرداری بروجرد رو زمینگیر کنن!!!
  با هزینه‌ی این کار میشه چندین تفریح‌گاه و موزه و … و کلی درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد کرد ولی به نظر دوستان مامور هستند که بروجرد رو به زمین بزنن.

  حاج عباس امید ما بعد از خدا تویی.

 2. کلهری
  پاسخ دادن

  بروجرد باید از استان لرستان جدا بشه و به استان مرکزی متصل بشه استان لرستان نه فرهنگش به بروجرد می خوره و نه اهل سازش و صلح با بروجرد هست

  به جای رویا بافی و خیالات استان شدن باید یروجرد را نجات بدهیم

  استان مرکزی رکورد بیشترین اشتغالزایی در ایران و صنعتی ترین استان ایران را دارد

  باید با اتحاد و متحد کردن مردم بروجرد یکبار برای همیشه از لرستان جدا بشیم

  این را به خاطر داشته باشید خرم اباد نه بودجه عمرانی به بروجرد خواهد داد و نه چشم پیشرفت شهر بروجرد را دارد انها تمام تلاش خود را برای نابودی بروجرد در چند سال گذشته به کار گرفته اند

  تمام جوانان تحصیلکرده بروجرد یا بیکارند و یا به شهر های دیگر مهاجرت کرده اند ادارات بروجرد از اموزش و پرورش تا نیروی انتظامی گرفته تا سایر ادارت دیگر همه پر از جوانان جویای کار خرم اباد و کوهدشت و غیره شده اند و جوانان بروجرد به راههای شرارت و دزدی کشیده می شوند

  لطفا به فکر نجات شهرمان باشیم

  بیایید یکبار برای همیشه بروجرد را از لرستان جدا کنیم اگر همه دست به دست هم بدهیم می توانیم بروجرد را نجات دهیم

  قبل از اینکه خیلی دیر شود و بروجرد را با ان فرهنگ گرانبهایش نابود کنند ان را نجات دهیم و انرا اباد کنیم

 3. میثم گودرزی
  پاسخ دادن

  باسلام وتشکر از شهرایما که بلاخره تونست با آقای بروجردی مصاحبه کنه . هرچند اینو نمیشه گفت مصاحبه . ایشون فرمایشاتی داشتن واصلا هیچ سوالی ازشون نشده . چون هرگز جناب بروجردی خودشون رو در معرض سوال مردم قرار نمیدن.
  شهروندان محترم بدانند که هیچ درگیری لفظی بین حاج عباس و قرارگاه خاتم نبوده وهیچ قهری هم در کار نبوده که بخوادآقای بروجردی بیاد کارو درست کنه
  درضمن هنری نکردین از ۱۳هزار میلیارد بودجه که قراره در استان خرج بشه ۲۵۰میلیارد به بروجرد دادن اونم پروژه های شهرداری ودراین صورت شهرداری به عنوان یک نهاد غیر دولتی باید دستمزد قرارگاه رو از پول فروش زمینهاش بده
  این یعنی عملا هیچ بودجه ای از این ۱۳هزار میلیارد به بروجرد داده نشده
  اقای بروجردی کلاهت را بالاتر بگذار

 4. ابوالفتحی
  پاسخ دادن

  اقای بروجردی برای بار هزارم قول دادی راه اهن و فرودگاه می اوری

  با ابروی مردم کم بازی کن

  موقع انتخابات قول دادی راه اهن و فرودگاه پس چی شد

 5. حسن
  پاسخ دادن

  عیب از مردم است که هر بار به دروغ های این اقا رای میدهند چندبار از سوراخ مار باید گزیده شوید

  باید به فکر چاره بود باید همه مردم اعتراض کنند

  به خصوص در فضای مجازی باتشکیل گروههای نجات بروجرد از دست …

 6. سجادی
  پاسخ دادن

  سلطان …. خسته نباشی

  خسته نباشی بروجرد را نابود کردی

  جوانان بروجردی به خاطر بیکاری و نبود بستر مناسب برای جذب در ادارات شهر همه مهاجرت کردند

  تو در اصل نماینده خرم ابادی تا بروجرد

  ……

 7. معظمی
  پاسخ دادن

  همانطور که دوستمان در پیامش اشاره کرده، بروجرد در سالهای گذشته سیر نزولی داشته و روز به روز هم منطوی تر می شود. نمایندگان ما بالاخص نماینده ۲۰ ساله ما یکی از عوامل اصلی این نابودی است. به قول دوستمان او نماینده خرم آباد است نه بروجرد. اما خداوند حق است و سزای این ظلم را خواهد دید.
  همشهریان عزیز بروجرد تا زمانیکه با استان لرستان است همین آش و همین کاسه است. حتی اگر میشد به افغانستان هم متصل میشدیم بهتر از استان لرستان بود. بیایید برای یک بار هم که شده یک صدا از نمایندگانمان بخواهیم که بروجرد را از استان لرستان جدا و به یکی از استانهای همجوار متصل نماید.
  یک مثال ساده برای فهم این فاجعه این است که به طور میانگین ۱۹ درصد از صنایع کشور تعطیل و ورشکسته شده اند این در حالی است که این رقم در بروجرد بیش از ۷۵ درصد می باشد.
  نماینده ۲۰ ساله کلاهشو بالاتر بذاره
  اما خدایی هم هست و…..

 8. حسین
  پاسخ دادن

  تذکر به آقای بروجردی به خاطر دیدگاه کارشناسی ایشان : ترافیک خیابان شهدا به خاطراستقرار پزشکان و بوتیک ها و به دلیل مرکز خرید بودن مردمدر این خیابان است وگرنه مردم مرض ندارند از این خیابان رد شوند . این خیابان که تقریبا عمرش به دهها سال می رسد به چند دلیل دچار این ترافیک است :
  ۱-یک زیر گذر بلااستفاده غیر کارشناسی خورده است
  ۲- تمام پزشکان یا حداقل ۸۰ درصد آنان به اضافه آزمایشگاه ها در این خیابان مسقر هستند
  ۳- پاساژها و بوتیک ها و مرکز خرید عمداً یا دراین خیابان هستند و یا نزدیک به آن قرار دارند
  ۴- دو خیابان حافظ جنوبی و شمالی با آن حجم فروشگاه ها به این خیابان وارد می شوند .
  ۵-بسیاری از شعب بانکها که مردم با آنها سرو کار دارند در این خیابان قرار دارد
  ۶- تمام کسانی که کار دارند و یا محل کسب و کار آنان در این خیابان است ماشین ها را صبح زود در کنار این خیابان پارک کرده اند تا غروب که با توجه به عرض کم آن تردد به سختی انجام می شود
  ۷- با کمال تأسف این خیابان با این حجم عبور و مرور یک پارکینگ درست و درمان ندارد
  و هزاران مشکل دیگر که قابل تعمق و تفکر است .
  آنوقت زیر گذر دالانی و تاریک تونلی از رازان تا تختی که بیشتر به یک جوک و شوخی شبیه است به چه درد مردم می خورد ؟ خدا خیرتان دهد که اینگونه برای مردم کار کارشناسی می کنید! ! با این اوصاف امید مان به خدا برای ۵۰ سال آینده که چه به سر این شهر خواهد رفت .

 9. پر كشيده از ديار
  پاسخ دادن

  دوستان بروجردی سلام
  بنده هم به عنوان یک فرد خرم آبادی به عرض شما می رسانم
  بخداوندی ، خدا قسم خرم آباد هم توسط خرم آبادی ها اداره نمی شود
  یعنی اصلا تو بازی نیستند
  شما یک نفر از نماینده های مجلس و یا شورای شهر و یا مدیر کل ادارات خرم آباد را نام ببرید که خرم آبادی باشند
  این افراد هیچکدام خرم آبادی نیستند …
  اگر به نام خانوادگی آن ها توجه بفرمایید خودتان متوجه میشوید .
  امیدوارم هم شما از این وضع رهاشوید و هم ما نجات پیدا کنیم ، انشالله …

 10. شناس
  پاسخ دادن

  من که دیگه سیاست بازی ها و دروغ های جناب بروجردی برام نخ نما شده
  بودجه بروجرد حدود ۷۰ میلیارد تومن و کمتر از نصف بودجه خرم آباد هست(۱۴۴ میلیارد تومن )
  شهر ۳۶۰ هزار نفری بروجرد رو دشمنان و بدبخواهان بروجرد(که استاندار و فرماندار فعلی از این دسته هستن) دارن به زمین می زنن و تا حدود زیادی موفق شدن و شوربختانه مردم شهر ما هم در انفعال به سر می برن
  طرح های بیخودی مثل زیرگذر شهاکار جناب ممدوحی، افتخار ایران و کارشناس عمران شهری برجسته! و طرح های در دست اقدام پل هوایی روی میدان امام تو.. و زیرگذر مسخره ی رازون تا م تختی همه اون بودجه ناچیز ۷۰ میلیاردی رو هم می بلعه
  دوستان بدونین در افق ایران ۱۴۰۴ تعداد استان های باید افزایش پیدا کنه و این به خودمون بستگی داره که ما می خوایم مرکز استان بشیم یا واگذارش کنیم به روستاهای تازه به دوران رسیده اطراف که کم هم ادعا ندارن

ارسال دیدگاه

*