از رفع موانع تولید تا افشای نام مدیران کم‌کار بروجرد

شهر ایما – گروه جامعه:  ظاهرا عباس گودرزی به نشست های مردمی آن هم در مساجد علاقه زیادی دارد. نماینده بروجرد از هر فرصتی بهره می برد تا گزارش پیگیری‌هایش را رو در رو با مردم در میان بگذارد و البته مشکلات را مستقیم از زبان خودشان بشنود.

او در ادامه این سلسه نشست ها در اجتماع باشکوه نمازگزاران در مسجد شیخ احمد به برگزاری بیش از ۳۰ جلسه پرسش و پاسخ با حضور شهروندان اشاره کرد و گفت: اگر قدمی در جهت تقویت تولید و صادرات و حمایت از مصرف کالای ایرانی برداشته شود موانع تولید در این شهرستان و نقطه‌نقطه کشور رفع می‌شود بنابراین در این راستا تلاش شده با تصویب قوانین تسهیل‌کننده مشکلات جوانان درزمینهٔ اشتغال مرتفع شود.

اشتغال مهم‌ترین مشکل جوانان امروز

وی عمده‌ترین مشکل جوانان امروز را موضوع اشتغال دانست و افزود: در حوزه‌های مختلف بحث اشتغال و موانع و مشکلات پیش روی آن پیگیری شد. موانع و مشکلات شهرداری بروجرد که ۱۳۰ کارگر خود را اخراج کرده بود با پیگیری‌های فراوان در وزارت کشور مطرح شد و تیم ویژه‌ای برای تحقیق و تفحص از شهرداری اعزام شدند و درنتیجه جلسات برگزارشده در سازمان شهرداری‌های کشور مقرر شد ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به‌منظور پرداخت حق بازنشستگی ۲۰۰ نیروی آماده بازنشستگی شهرداری بروجرد به‌حساب این نهاد واریز شود تا با بازنشسته شدن این تعداد از نیروهای کار بدنه شهرداری سبک و چابک شود و کمکی به بازگردانده شدن ۱۳۰ کارگر اخراج شده باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس به پیگیری‌های خود در خصوص مشکلات سامان کاشی پرداخت و بیان کرد: به‌رغم اینکه کارخانجاتی همچون سامان کاشی متعلق به بخش خصوصی است پیگیری‌هایی در حضور وزیر صنعت و معدن انجام شد وی دلیل مشکلات این کارخانه را معوقات بانکی مدیرعامل آن ذکر کرد و گفت تا زمانی که این بدهی‌ها را تسویه نکند برای این واحد نمی‌توان اقدامی انجام داد اما به‌هرحال تلاش می‌شود تا با استفاده از اختیارات قانونی مشکل بازنشستگی ۵۶ کارگر این کارخانه رفع شود.

تبعیض و بی‌عدالتی در هیچ کجا قابل‌تحمل نیست

وی بابیان اینکه تبعیض و بی‌عدالتی در هیچ کجا قابل‌تحمل نیست، عنوان کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات اشتغال مربوط به حوزه فرهنگ‌سازی است تا با کاهش مصرف و استفاده از تولیدات داخلی رونق تولید در کارخانجات افزایش‌یافته و درنتیجه کارگران و نیروهای بیشتری بتوانند در صنایع مشغول به کار شوند.

گودرزی در رابطه با پیگیری‌های خود درزمینهٔ رفع مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان نیز گفت: از ابتدا اولویت نخست خود را رفع مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان قراردادم و با پیگیری‌های فراوان تلاش شد وعده تکمیل بیمارستان آیت‌الله بروجردی محقق شود و با سفر وزیر و معاون راه و شهرسازی اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت البته مجمع خیرین سلامت نیز پروژه‌های خوبی در این شهرستان به بهره‌برداری رساندند.

وی پیگیری برای توسعه بیمارستان کوثر، پیگیری اعزام پزشک آنکولوژیست، تأمین تجهیزات بیمارستانی و احداث مرکز MRI دولتی بیمارستان آیت‌الله بروجردی و پیگیری برای ابلاغ دستور آموزشی کردن این بیمارستان را از دیگر اقدامات برجسته خود در راستای مطالبات مردم در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد.

همه مشکلات سدسازی در بروجرد

نماینده مردم بروجرد در مجلس به لزوم تخصیص ۴۰ میلیون مترمکعب آب از سرچشمه گلرود به این شهرستان اشاره و تصریح کرد: بخش عمده آب شرب بروجرد از طریق چاه تأمین می‌شود پیگیری‌های فراوانی مبنی بر تخصیص آب از سرچشمه گلرود به این شهرستان انجام‌شده تا با توجه به کدر بودن آب چاه‌ها به دلیل زلزله سال ۸۵ و فرونشست زمین مشکل آب شرب این شهرستان حل شود.

وی افزود: متأسفانه اعتبارات در حوزه سدسازی عادلانه توزیع نشده به‌گونه‌ای که در شهرستان بروجرد سد گلرود باوجود انجام یک‌فاز از طرح مطالعاتی آن در سال‌های گذشته از دستور کار خارج‌شده و به حال خود رهاشده است که خود به‌تنهایی می‌تواند منشأ تحول بزرگی در حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاری، گردشگری، کشاورزی و آب بروجرد باشد اما متأسفانه مورد بی‌توجهی و بی‌مهری محض قرارگرفته است.

گودرزی بابیان اینکه سد شهید بروجردی دیگر سد بروجرد در سال گذشته تنها ۱۰۰ هزار تومان اعتبار داشته، تصریح کرد: هدف از تخصیص این میزان اعتبار به یک سد تنها بسته نشدن ردیف آن از اعتبارات ملی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سد آبسرده بروجرد نیز باوجوداینکه سال‌ها از وعده بهره‌برداری از آن می‌گذرد با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی و به‌رغم اینکه بر اساس نظر کارشناسان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا مرحله تکمیل شدن نیاز دارد، سال گذشته تنها هشت میلیارد تومان برای این سد تصویب شد که از این میزان ۸۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت که تخصیص این مبلغ به سدی که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا مرحله تکمیل نیاز دارد درواقع به معنای به سخره گرفتن مردم حوزه انتخابیه بروجرد است.

فرمانداری ویژه در حد یک تابلو!
نماینده مردم بروجرد در مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر توزیع اعتبارات استانی به‌صراحت عنوان کرد: مکرر گفته‌شده اعتبارات استانی عادلانه و بر اساس جمعیت توزیع نمی‌شود و این ایرادی برای حوزه کاری مسئولان است به همین منظور پیگیری برای عملیاتی شدن فرمانداری ویژه به طرق مختلف انجام‌شده تا اگر فرمانداری ویژه بودن بروجرد در عمل واقعی نیست این تابلوی فرمانداری ویژه را بردارند و تنها به یک اسم برای این دستور اکتفا نشود به همین منظور در برنامه ششم یک‌بند الحاقی مبنی بر تمرکززدایی فرمانداری‌های ویژه کشور اضافه کردیم تا فرمانداری‌های ویژه بتوانند اختیارات ادارات کل استانی را پیدا کنند.
وی تفویض اختیار به فرمانداری‌های ویژه را درگرو تصویب طرح آن در مجلس دانست و گفت: در صورت تبدیل‌شدن این طرح به قانون اختیارات بیشتری به فرمانداری‌های ویژه ازجمله فرمانداری شهرستان بروجرد تفویض می‌شود.

گودرزی در رابطه با مواضع گذشته خود در خصوص فرماندار فعلی این شهرستان نیز این‌چنین گفت: اعتراض ما به شخص آقای کورانی فر نبود بلکه ما به‌عنوان نماینده مردم مطالبه شهروندان بروجردی مبنی بر انتخاب یک فرماندار بومی را پیگیری کردیم اما پس‌ازآنکه حکم وی صادر شد صلاح در این بود که با وی همکاری شود و در حال حاضر نیز فصل کار و تلاش است .
دربرخی مدیریت ها لازم است که تغییراتی صورت بگیرد لکن عده ای مقاومت میکنند و بادخالتشان مانع می شوند یقینا اگربه نتیجه نرسیم گزارش آنرابه مردم خواهم داد که طبعااین گزارش به نفع عده ای نخواهدبود توصیه می کنم بگذارند شهرنفسی بکشد.

ارسال دیدگاه

*