ایجاد مراکز حمایت از کودکان کار و ساماندهی کودکان خیابانی در بروجرد

شهر ایما – گروه جامعه: مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به نیاز شهرستان بروجرد به مراکز حمایت از کودکان کار و ساماندهی کودکان خیابانی از ایجاد این مراکز در این شهرستان خبر داد. اسدالله حیدری با اشاره به فعالیت ۷۰ مرکز دولتی و غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در شهرستان بروجرد اظهار کرد: در برنامه‌های آینده با واگذاری مراکز بهزیستی به بخش خصوصی این سازمان به یک عنوان یک ناظر در این زمینه عمل می‌کند.

وی از افتتاح قریب‌الوقوع دومین مرکز کنترل اوتیسم در بروجرد خبر داد و افزود: غربالگری شنوایی و بینایی در شهرستان بروجرد به‌صورت کامل پایش شده است و پنج تیم مشاوره ژنتیک و خانواده راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان را بررسی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به نیاز شهرستان بروجرد به مراکز حمایت از کودکان کار و ساماندهی کودکان خیابانی از ایجاد این مراکز در این شهرستان خبر داد.

وی بیان کرد: سهم شهرستان بروجرد از ایجاد اشتغال در استان لرستان ۴٫۵ میلیارد تومان است که تاکنون باگذشت ۱۰ ماه از سال ۷۸ درصد آن محقق شده است.

حیدری از تحویل ۷۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: ۵۰۰ واحد دیگر نیز در حال ساخت هستند.

به گفته وی بروجرد با ۱۲/۸ درصد جمعیت سالمندی پیرترین شهر لرستان است که باید به سالمند شدن جمعیت و مناسب‌سازی فضای شهری برای این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای شود و در این راستا موسسه فرزانگان برای حمایت از سالمندان در بروجرد احداث می‌شود.

ارسال دیدگاه

*