برنامه‌های دهه فجر نباید محدود به کلنگ زنی‌ها و افتتاح پروژه‌ها شود

شهر ایما – گروه فرهنگ: امام‌جمعه بروجرد: برنامه‌های دهه فجر نباید تنها محدود به کلنگ زنی‌ها و افتتاح پروژه‌ها شود و باید درزمینهٔ موضوعات فرهنگی نیز برنامه‌هایی برای تبیین دستاوردهای انقلاب طراحی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی مشکلات و معضلات فرهنگی را درنتیجه فاصله گرفتن از الگوهای دینی دانست و اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند در هجمه‌های خود بنیان‌های فکری و فرهنگی جوامع را نابود کند بنابراین برای مقابله با این هجمه‌ها نیازمند انجام اقدامات فرهنگی هستیم.

وی با انتقاد از کم‌کاری‌های موجود در مقابل هجمه‌های فرهنگی افزود: هیچ راهی برای مصونیت جوانان از هجمه‌های دشمنان جز انجام اقدامات فرهنگی تأثیرگذار در سطح جامعه نیست.

امام‌جمعه بروجرد تأکید کرد: هنگامی می‌توانیم یک جامعه سالم بسازیم که خود و جامعه را به الگوهای دینی برتر نزدیک کنیم و تأسی به اولیا بود که ۳۹ سال پیش معجزه عظیم قرن رخ داد و ملت ایران با تأسی به فرهنگ اهل‌بیت(ع) توانستند در برابر طاغوت زمان بایستند و آن را سرنگون کنند و یک نظام اسلامی را در این کشور مستقر کنند.

وی هدف دشمن از هجمه‌های فرهنگی را تضعیف باورهای دینی نسل جوان دانست و بیان کرد: دشمن با تمام توان خود برای مبارزه به این عرصه آمده و باوجوداینکه امکانات فرهنگی ما در برابر دشمن ناچیز است اما نباید این مسئله رها شود و عناصر فرهنگی و مسئولان در این حوزه باید به وظایف خود عمل کنند.

ترابی ایام‌الله دهه فجر را فرصتی مغتنم برای معرفی دستاوردهای انقلاب به نسل جوان دانست و از مسئولان این شهرستان خواست برنامه‌های دهه فجر را محدود به کلنگ زنی‌ها و افتتاح پروژه‌ها نکنند و درزمینهٔ موضوعات فرهنگی نیز برنامه‌هایی را برای تبیین دستاوردهای انقلاب طراحی کنند.

وی در خاتمه بر آسیب‌شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت حضور مردم در مساجد و کیفی سازی برنامه‌ها و اقدامات علمی ر این زمینه تأکید کرد.

در ادامه این جلسه مدیران دستگاه‌های فرهنگی مختلف گزارشی از فعالیت خود در آسیب‌شناسی برگزاری نماز جماعت در مساجد وادارات این شهرستان ارائه  دادند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

*