چوب حراج شورا به اموال شهرداری برای پرداخت حقوق کارگران

شهر ایما – گروه جامعه: شورای شهر بروجرد به‌منظور پرداخت بخشی از معوقات حقوقی کارگران شهرداری مصوبه فروش املاک این نهاد را در دستور کار خود قرار داد.

شمار بسیار از کارگران شهرداری بروجرد امروز در سومین روز پیاپی اعتراضات خود پس از تجمع در مقابل ساختمان شهرداری و بی‌نتیجه ماندن اعتراضات خود به‌صورت آرام به سمت شهرداری مرکزی حرکت کردند و با تجمع در این نقطه و با حمل دست‌نوشته‌هایی خواستار پرداخت معوقات حقوقی هشت‌ماهه خود شدند.

ناتوانی شورا در رفع مشکلات حقوقی کارگران

درحالی‌که شورای شهر در روزهای اخیر دستپاچه با این موضوع برخورد کرده و تنها با برگزاری جلساتی سعی در آرامش کارگران داشته اما به گفته معترضان کارد به استخوان کارگران رسیده و آن‌ها چاره‌ای جز تجمع و تعطیلی کار خود ندارند به‌گونه‌ای که حالا سه روز است در نقاط بسیاری از شهر زباله‌ها جمع‌آوری نمی‌شود.

هرچند شورا نیز ناتوان از رفع تعارضات بین اعضای خود است اما در جلسه‌ای با حضور یکی از معاونان فرماندار تلاش شد مصوباتی برای رفع مشکلات فعلی صورت پذیرد تا هرچند مسکنی موقت برای اوضاع فعلی شهرداری است اما مانع سوءاستفاده معاندان از وضعیت تجمعات اخیر شود.

محمد پرهام عضو شورای شهر بروجرد در نشست امروز ظهر اعضای شورا برای بررسی مشکلات فعلی با اشاره به ناتوانی مالی شهرداری در پرداخت حقوق کارگران گفت: همتی برای اصلاح در نظام اداری شهرداری وجود ندارد و بارها اعلام‌شده حقوق کارگران را بر اساس حروف الفبا پرداخت نکنند که دست کارگران دیگر از همه‌جا خالی باشد بلکه باید مبلغی مشخص به همه کارگران داده شود.

وی با ابراز ناامیدی خود از عدم قاطعیت شورای شهر بروجرد افزود: به نظر می‌رسد جاویدپور شهردار منتخب نیز آمدنی نیست که اگر بود تاکنون می‌آمد چراکه سابقه و تجربه اجرایی لازم را ندارد و سوابق وی توسط ما هنوز رؤیت نشده است.

افزایش درآمدهای شهرداری

اشرف چگنی دیگر عضو شورا در مقام دفاع از عملکرد سرپرست فعلی شهرداری از افزایش درآمد شهرداری به میزان ۱۰ میلیارد و ۴۹۹ میلیون تومان از زمان تصدی‌گری یاراحمدی خبر داد و بیان کرد: مشکل فعلی به دلیل دو برابر بودن نیروهای شهرداری نسبت به چارت سازمانی به میزان ۸۰۳ نیرو است.

فریبرز محسنی دیگر عضو شورا گفت: زمین سایت شهرداری دو سال است که برای ساخت به‌صورت مشارکتی به مزایده گذاشته‌شده اما هیچ سرمایه‌گذاری به دلیل عدم رونق دیگر واحدهای تجاری شهر برای سرمایه‌گذاری مراجعه نکرده است حتی اگر سرمایه‌گذاری مراجعه کند باید منتظر اتمام ساخت و بعد فروش مغازه‌ها باشیم تا از این راه پولی به دست شهرداری برسد اما این روند زمان‌بر است و در حال حاضر کارگران نیاز به دریافت حقوق خود دارند.

فروش زمین سایت شهرداری مرکزی

وی با طرح پیشنهاداتی برای رفع این مشکلات عنوان کرد: بارها پیشنهادشده زمین سایت شهرداری برای فروش گذاشته شود تا از محل فروش آن سه ماه از معوقات حقوقی کارگران و پنج میلیارد تومان از بدهی تأمین اجتماعی پرداخت شود و مابقی آن نیز صرف اجاره ملکی برای استقرار شهرداری و سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری که درآمدزا است شود.

این عضو شورای شهر بروجرد از غیبت شهردار در ارائه طرح برای رفع معضلات فعلی بیان کرد: شورا توان اجرایی ندارد و شهرداری موظف به ارائه پیشنهادات است تا شورا آن را تصویب کند.

محمدابراهیم بیاتی رئیس شورای شهر بروجرد نیز گفت: ۳۹ پلاک از املاک شهرداری برای فروش پیشنهاد داده‌شده و تاکنون نیز مبلغ هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از طلب شهرداری از ادارات مختلف وصول‌شده که از درامدهای نقد شهرداری است.

وی با اعلام موافقت نسبت به تصویب فروش زمین سایت شهرداری افزود: زمین سایت شهرداری حدود هفت هزار مترمربع است که در صورت فروش آن می‌توان بخشی از معوقات حقوقی کارگران را پرداخت کرد و این روند منوط به وجود سرمایه‌گذار است که این کار در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد.

رئیس شورای شهر بروجرد رایزنی با بانک نسبت به تأخیر پرداخت دوماهه در اقساط وام شهرداری و دریافت تسهیلات جدید و فروش برخی املاک شهرداری و نیز وصول مطالبات این نهاد را از دیگر اقداماتی دانست که نیاز به‌سرعت بخشیدن به آن‌ها برای پرداخت حقوق به کارگران است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

*