بیمارستانی که خیال خدمت‌رسانی ندارد!

شهر ایما – گروه جامعه: بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی آیت‌الله بروجردی به دلیل کمبود پزشک عمومی برای افتتاح در دهه فجر امسال آماده نمی‌شود.

۲۳۰ تختخواب، دارای چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و ۶ اتاق عمل مجهز، ۲۰ تخت اورژانس، ۱۱ تخت دیالیز و بخش تصویربرداری، رادیولوژی و سونوگرافی؛ این‌ها مشخصات بیمارستانی بانام آیت‌الله بروجردی است که گفته می‌شود قرار است یکی از مراکز درمانی پیشرفته کشور باشد.

بیمارستانی با یک دهه قدمت ساخت!

کلنگ احداث بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی آیت‌الله بروجردی در سال ۸۷ بر زمین زده شد و از آن زمان تاکنون به دلیل تخصیص قطره‌چکانی اعتبارات تکمیل ساختمان فیزیکی آن به‌کندی پیش رفت تا اینکه در ۱۰ ماهه گذشته از امسال به  دلیل قرار گرفتن در ردیف پروژه‌های درمانی مهم استان لرستان و نیز تبدیل‌شدن به یک مطالبه عمومی شتاب بیشتری گرفت و خبر از تکمیل ساختمان فیزیکی آن رسید اما همچنان بهره‌برداری کامل از این مرکز درمانی لنگ چند پزشک عمومی است.

این بیمارستان در پنج طبقه و در مساحت یک هزار مترمربع بناست با کاربری درمانی و البته آموزشی به چرخه درمان این شهرستان افزوده‌ شود تا حجم مراجعات دو بیمارستان قدیمی این شهرستان را که در حال تبدیل‌شدن به موزه درمانی هستند را کاهش دهد.

تمدید وعده‌ها به زمانی دیگر

هرچند در ماه‌ها و سال‌های اخیر مسئولان استانی و شهرستانی تلاش کردند با دعوت از وزیر راه و شهرسازی و معاون وی که مجری احداث این بیمارستان است روند بهره‌برداری از آن را سرعت بخشیده و وعده پارسال، هفته دولت، دهه فجر و پس‌ازآن نیمه اسفندماه و مهرماه ۹۶ را به مردم دادند اما از آن زمان تاکنون مدت‌ها سپری‌شده و باوجود آمدورفت فراوان مسئولان  استانی و کشوری و بازدیدهای فراوان از این پروژه به‌رغم اتمام ساخت‌وساز و نصب تجهیزات در آن زنگ آغاز به کار آن هنوز هم به صدا درنیامده است.

گرچه در ماه‌های اخیر یک بخش از این بیمارستان به دلیل  کاهش حجم مراجعات بیمارستان ۱۰۰ ساله امام خمینی(ره) بروجرد بی‌سروصدا افتتاح شد اما مشکل مراکز درمانی بروجرد به این بیمارستان کشیده شد تا کمبود کادر درمانی به‌ویژه پزشک عمومی دست‌وبال مدیران این شهرستان را برای افتتاح آن ببندد و تمدید وعده‌های پیشین را در دستور کار خود قرار دهند.

در حالی افتتاح این بیمارستان به امروز و فرداهای مکرر حواله می‌شود که دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز تخصیص پزشک به این بیمارستان را در موعد توزیع پزشکان طرحی نادیده گرفته و تنها دو پزشک به این شهرستان اختصاص داده است تا بار دیگر اعتراض مسئولان این شهرستان را نسبت به نادیده گرفتن وضعیت افتتاح این بیمارستان برانگیزد.

افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی منتظر تأمین ۱۰ پزشک عمومی

کامران سبزیان رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار شهر ایما اظهار کرد: افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی منتظر تأمین ۱۰ پزشک عمومی موردنیاز برای اورژانس این بیمارستان است.

وی با اشاره به فعالیت دو بخش جراحی مردان و داخلی در این بیمارستان افزود: باوجود کمبود ۱۰۰ پرستار در مجموعه درمانی این شهرستان اما از تعداد نیروهای موجود، کادر پرستاری این بیمارستان تأمین‌شده و این کمبود مانع افتتاح این بیمارستان نمی‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در مورد تجهیزات نصب‌شده پزشکی در این بیمارستان نیز گفت: دستگاه سی‌تی‌اسکن در حال نصب است و یکسری تجهیزات برای اتاق عمل‌ها نیاز است که در حال تأمین اعتبار است اما این کمبودها هیچ‌یک مانع افتتاح کامل بیمارستان نیست.

وی با قطعیت تأکید کرد: این بیمارستان برای افتتاح در دهه فجر آماده نمی‌شود و خیلی نمی‌توان زمان دقیقی برای افتتاح این مرکز درمانی مشخص کرد چراکه با توجه به وضعیت کمبود پزشک در سراسر کشور ۱۰ پزشک به این راحتی تأمین نمی‌شود.

سبزیان عنوان کرد: پزشک عمومی در دو نوبت از سال بین شهرستان‌های کشور توزیع می‌شود که قول‌هایی برای تخصیص این تعداد پزشک به بروجرد داده‌شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

*