هیاهو برای هیچ!

شهر ایما – گروه جامعه: روال تکراری سال‌های گذشته در کلنگ زنی پروژه‌ها در این سال‌ها به روبان پاره کردن‌ها تبدیل‌شده تا این‌گونه مردم نیز دیگر منتظر خبرهای خوشی از بروجرد در این دهه نباشند.

مرسوم است دهه فجر از راه نرسیده مدیران دستگاه‌های اجرایی فهرستی از پروژه‌های قابل‌افتتاح خود را برای بهره‌برداری در این ایام ارائه دهند.

با فرارسیدن دهه فجر مسئولان هرروز برای افتتاح پروژه‌ها به‌صورت دسته‌جمعی روانه محل پروژه‌ها می‌شوند تا علاوه بر افتتاح و احیاناً روبان پاره کردن‌هایی چند عکس یادگاری هم برای ثبت در رسانه‌ها بگیرند.

اوضاع افتتاح پروژه‌ها در بروجرد چند سالی است روالی تکراری و خسته‌کننده به خود گرفته تا مدیران، پروژه چشمگیری برای افتتاح جز همان پروژه‌ها عادی نداشته باشند. افتتاح کارگاه‌های تولیدی کوچک، بهره‌برداری از اتاقی در یک دانشگاه، یک نمایشگاه عکس، یک فروشگاه، یک دام‌پروری و طرح‌های هادی روستایی ازجمله رئوس مهم‌ترین پروژه‌های امسال در شهرستان بروجرد است که بخشی از آن‌ها افتتاح‌شده و بخش دیگری در نوبت افتتاح قرار دارد.

بااینکه هرسال این روال ادامه می‌یابد و برخی منتقدان نیز از این موضوع گلایه می‌کنند که حتی برای حضور استاندار نیز پروژه‌ای شاخص برای افتتاح وجود ندارد اما دولتی‌ها همچنان ترجیح می‌دهند این پروسه تکراری و ملال‌آور را دنبال کنند.

البته امسال در لیست پروژه‌های دهه فجر بهره‌برداری از بیمارستان معروف آیت‌الله بروجردی این شهر نیز دیده می‌شود، بیمارستانی که هنوز تکلیفش برای افتتاح در این دهه مشخص نشده و به‌رغم اینکه مسئول شهرستانی می‌گوید پزشک برای افتتاح کم داریم مسئول استانی معتقد است باید این پروژه به دست استاندار افتتاح شود تا دست‌خالی از این شهر نرود!!!

حالا چند سالی است که شهروندان بروجردی فراموش کرده‌اند که دهه فجر مسئولان قیچی به دست پروژه افتتاح می‌کنند شاید هم روال تکراری سال‌های گذشته در کلنگ زنی‌ها در این سال‌ها به روبان پاره کردن‌ها تبدیل‌شده که مردم هم انتظارات خود را فراموش کرده‌اند.

این در حالی است که پروژه‌های اساسی و مهم شهرستان بروجرد همچنان بر روی کاغذ و در لابه‌لای مصوبات جلسات مختلف خاک فراموشی می‌خورند تا به هزار و یک بهانه دست مسئولان از افتتاح آن‌ها کوتاه بماند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

*